slowniczek:zniszczenie-bramy

Zniszczenie Bramy -
jeżeli wytrzymałość Bramy spadnie poniżej wartości 1, Brama zostaje zniszczona – ściągnij wtedy znacznik z karty wytrzymałości. Zniszczenie Bramy wyzwala destrukcyjną energię, pokonującą wszystko na swojej drodze.
W kolumnie zniszczonej Bramy:
  • wszystkie Kreatura właściciela zniszczonej Bramy zostają pokonane (obróć je o 90°),
  • Kreatura w Rzędzie Ataku gracza, który zniszczył Bramę, zostaje pokonana (obróć ją o 90°). Fala zniszczenia nie dociera do Rzędu Obrony gracza, który zniszczył Bramę.


Następnie zakryj kartę zniszczonej Bramy.
W kolumnie, w której posiadasz zniszczoną Bramę, możesz nadal przywoływać, przesuwać i Odwoływać Kreatury. Nie możesz jednak rozpocząć Fuzji Mocy ze zniszczonej Bramy.
Atakując w kolumnie ze zniszczoną Bramą, możesz jedynie pokonać znajdujące się tam Kreatury. Obrażenia zadawane zniszczonej Bramie przepadają.

Bramę możesz zniszczyć również w Fazie Rozwoju, dzięki zdolności Uderzenie. Pokonując Kreatury przeciwnika ze zdolnością Kondukt, możesz z kolei stracić swoją Bramę. W jednej fazie może się więc zdarzyć, że zarówno ty jak i twój przeciwnik stracicie swoje Bramy. W takim przypadku należy rozpatrzeć wszystkie zniszczenia Bram i ich następstwa. Najpierw rozpatrzcie zniszczenia Bram broniącego się, a następnie atakującego.

Instrukcja

Strona: 14.
Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami: biuro@lacerta.pl.
  • ostatnio zmienione: 2021/04/07 13:21