slowniczek:szarza

Szarża -
następuje po zakończeniu Fazy Rozwoju. Wszystkie Kreatura znajdujące się w twoim Rząd Ataku szarżują na wroga. Musisz uwzględnić wszystkie przysługujące im premie.

Podczas Szarży wszystkie twoje Kreatury w Rzędzie Ataku nacierają na Brama przeciwnika. Kreatury mogą atakować jedynie na wprost, czyli w kolumnie, w której się znajdują (w prostej linii pomiędzy twoją Bramą, a Bramą przeciwnika).
Szarżując, możesz pominąć Kreatury znajdujące się w Rzędzie Ataku przeciwnika. Nie możesz natomiast pominąć Kreatur w jego Rzędzie Obrony. Jeżeli w Rzędzie Obrony przed daną Bramą nie ma żadnej Kreatury, możesz bezpośrednio zaatakować Bramę.

Rozpatrując Szarżę, uwzględnij zdolności pasywne:
wpływające na Moc Kreatur: Furia, Obrona, Amok
wzmacniające Fuzję Mocy: Wzmocnienie, Kataliza

Jeśli Moc twojej Szarżującej Kreatury (ze wszelkimi premiami) względem Mocy Kreatury zaatakowanej (ze wszelkimi premiami) jest:
większa – pokonujesz zaatakowaną Kreaturę. Kreatura szarżująca przebija się dalej. Szarża jest kontynuowana z Mocą pomniejszoną o Moc pokonanej Kreatury (ze wszelkimi premiami).
równa – pokonujesz zaatakowaną Kreaturę, jednak Szarża zostaje zablokowana (nie możesz atakować dalej).
mniejsza – nic się nie dzieje. Szarża została zablokowana.

Instrukcja

Strona: 12-13.
Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami: biuro@lacerta.pl.
  • ostatnio zmienione: 2021/04/06 15:27